Časté dotazy


Proč záloha na termín?

Zřídka se stává že lidé nepříjdou a já tento čas mohl věnovat jiným. Zálohou na termín mám trochu jistotu že člověk příjde nebo se včas omluví. Záloha na termín je 500,-

Na kolik mě tetování vyjde?

Cena je individuální na velikosti a náročnosti daného motivu.Tyto věci se řeší osobně ve studiu

Máte vzorníky tetovacích motivů?

Klasické vzorníky nemáme, protože si myslíme, že každé tetování je vysoce individuální věc a nechceme dělat padesát stejných růžiček. Proto si s námi prosím domluvte konzultaci, na které vymyslíme, jak by vaše tetování mělo vypadat, a připravíme vám návrhy na míru. Na konzultaci si s sebou klidně přineste obrázky, které se vám líbí – tatérovi pomůže, když bude vědět, jakým směrem se má při vytváření vašeho motivu ubírat.
Mimoto  v salónu najdete portfolia maleb a tetování a můžete se tak nechat inspirovat

Jak moc tetování bolí?

Každý z nás má hranici bolesti jinde a také ji vnímá jinak. V případě tetování však rozhodně nejde o nijak strašnou nebo nepřekonatelnou bolest. míra bolesti závisí především na zvoleném místě.  U tetování patří k nejbolestivějším místům slabiny a části těla, kde je kůže přimknuta přímo ke kosti (lokty, žebra). Nepříjemné jsou také oblasti, kde je pod kůží přirozeně nahromaděno více tuku (zadek). Naopak nejpříjemnější jsou místa, kde je pod kůží svalová hmota (lýtka, vnější strana paže). Malý tip: pokud přijdete odpočatí a najedení, bude vaše tělo celý proces vnímat mnohem méně ,nepříjemně.

Co tetování přes jizvy?

Přes jizvy tetovat lze, ale výsledek je jinačí než na Neporušené struktuře kůže.Podmínkou je aby jizvy byla stará minimálně 1 rok.

Od kolika mohu mít tetování

Tetování lze provádět starším 18ti let. Vopačném případě je potřeba souhlas zákonného zástupce

Tetování v těhotenství a nemoci?

Ani jedno nedoporučujeme. Tetování je zásah do těla, které vyburcují z klidu váš imunitní systém. Pokud jste nemocní, je pravděpodobné, že imunitní systém to přestane zvládat – vaše nemoc bude mít výraznější příznaky a bude trvat o poznání déle, bude daleko problematičtější, delší a s hrošími výsledky. Kvůli zaneprázdněné imunitě je navíc daleko vyšší i pravděpodobnost zanesení infekce.
Tetování není vhodné v těhotenství a nedoporučujeme je ani během období kojení. Všechny vlivy působící na těhotnou matku se přenášejí i na plod a prostřednictvím mateřského mléka mohou působit i na již narozené miminko. Případná infekce může způsobit vážné problémy.

Jak je to se sterilitou?

Jednoduše na ni dbáme. Všechny nástroje a vybavení, které přijdou do přímého kontaktu s vaší kůží, jsou jednorázové (to platí například u všech typů jehel). Zbylé nástroje prošly sterilizací. Ostatní vybavení je překryto nebo obaleno ochrannou vrstvou, která byla vydezinfikována (tetovací křeslo). Na všechny úkony používáme jednorázové sterilní rukavice (stejné, jaké používají chirurgové při operaci) nebo vyšetřovací rukavice, s jakými se setkáte při lékařské prohlídce.Pokud byste ale přece jen měli obavy, nebojte se nás na cokoli zeptat a nechat si vše ukázat.

Pokyny


Před tetováním

Den před vaším tetováním je nutné se vyhnout alkoholu, nápojům obsahujícím kofein (jako je káva nebo energetické nápoje) a omamným látkám. Tyto faktory ovlivňují způsob, jakým tělo přijímá pigment a jak bude výsledné tetování vypadat.

Po skončení sezení

Po dokončení tetování tatér místo potře vazelínou a zakryje ochrannou fólií. Tím je tetování chráněno před bakteriemi a možnou kontaminací. Doma si ochrannou fólii sundejte a tetování opatrně omyjte vlažnou vodou, před tím si ale nezapomeňte umýt ruce antibakteriálním mýdlem. Ruce mějte čisté vždy, když se svého tetování dotýkáte. Ručník, který použijete k usušení, musí být čistý – možností je použít kuchyňské utěrky z ještě neotevřeného balení. Poté nechte tetování nejlépe několik hodin na vzduchu, aby se mírně vysušilo. Během prvních dní bude tetované místo vylučovat tkáňový mok, dbejte na to, abyste je udrželi v čistotě a suchu. Pokud je to možné, vyhněte se „špinavým“ pracem, kde by mohlo dojít k infekci.
po 24 hodinách začněte své tetování mazat. Nejvhodnější jsou přípravky jako Bepanthen Plus, Tattoo Goo, lékařská vazelína nebo se řiďte radami tatéra. Naopak se vyhněte například Framykoinu, konopné masti či přípravkům na bázi alkoholu, které pleť zbytečně vysušují nebo ucpávají. Je potřeba udržovat tetování stále namazané, nikdy však nenanášejte příliš tlustou vrstvu krému, která by tetování zbytečně udusila. Stačí tenký film. Suché tetování se bude projevovat nepříjemným táhnutím. Při oblékání se vyhněte příliš upnutému oblečení a umělým materiálům a volte vždy čistý oděv. Nejlepší je ale nechat tetování dýchat a ničím je nezakrývat.
Tetování je zásah do těla, a proto se může po zákroku objevit únava nebo zvýšená teplota. Prosím, udělejte si dostatek času pro odpočinek a v příštích dnech se vyhněte konzumaci alkoholu, který by mohl nepříznivě ovlivnit hojení.
Štípání, svědění nebo pálení nového tetování jsou běžné příznaky hojení a nemusíte z nich mít obavy

Po prvním týdnu

Po prvních dnech se svrchní vrstva tetování začne pomalu sloupávat. Nijak tomu nepomáhejte, protože barevné „stroupky“, které neodpadnou samy, ale násilně je odstraníte, s sebou vytrhnou i pigment pod nimi a v tetování se tak objeví světlé „vypadlé“ místo, které bude třeba retušovat na dalším sezení.

3 týdny od sezení

Po třech týdnech můžete začít opět navštěvovat místa jako jsou sauny, koupaliště nebo fit centra. Můžete zmírnit intenzitu mazání. Pamatujte ale, že zdravá kůže znamená krásné tetování, a proto pokud se jí budete i nadále věnovat běžnými kosmetickými krémy, bude vaše tetování vypadat mnohem lépe.

A dále

Chraňte své tetování před sluncem, používejte krémy s vysokým UV faktorem. Slunce ničí pigmenty vašeho tetování – stejně jako pigmenty (kupříkladu) na venkovních billboardech nebo na starých fotkách. Některé barvy jako červená nebo žlutá jsou choulostivější než jiné. Ochrannou péčí můžete tyto nechtěné vlivy minimalizovat a udržet tak krásné barvy svého